Esimene

Mõtlesin, et proovin blogi pidada. Loodan, et suudan jääda enam-vähem ausaks ja seda asja siin mitte liiga tõsiselt võtma hakata.

Tänase päeva rändom taipamine: G.A.S. ehk Gear Acquisition Syndrome on mul nüüd vist möödas. Mõned aastad tagasi oli nii, et iga helitehnikaga seotud vidin tekitas erutust ja pidevalt oli horisondil mingi järgmine sünt või efekt, millest lootsin teab mida. Nüüd aga on mul juba kolm päeva avamata seisnud musapoe kast uue looperiga (RC-505 mk2). Eks ma juba tellides tajusin, et mul erilist entusiasmi ei ole selle ostuga seoses. Vana looper (RC-505 mk1) on lihtsalt veidi liiga kulunud, et sellega suvistele kontserditele vastu minna. Ja uuel looperil on mitu featurit, mida ammu olen igatsenud. Muutused on siiski pigem head. Tunnistan, et mu laivisetup on liigagi kaua suht ühesugune olnud ja tahaks seda rohkemgi muuta, aga hetkel ei tea kuidas.

Olen 10 aasta jooksul katsetanud nii lihtsama kui keerulisema setupiga ja praeguseks maandunud kuhugi vahepeal. Mul on laval looper (mis ühtlasi sünkroniseerib midi kaudu kõik ülejäänud instrumendid), 2 sünti (sisseehitatud sekventseritega), rütmimasin (nüansirohkelt programmeritav), reverb (ja muud time-based efektid), delay, vokaali- ja kidraefektiprotsessor ja lihtne 12-kanaliga analoog mixer. Loodetavasti tekib millalgi vajadus oma laivisetupis põhjalikumaid ümberkorraldusi teha. Üsna masendavalt mõjub mõte sellest, et ma ka 10 aasta pärast ikka seda sama kola mööda ilma ringi peaksin tassima.

Üks unistus on mul, et esitada oma muusikat bändiga – seal võiks olla löökpillid, bass, kitarr, parmupill, laivelektroonika. Aga selline asi saaks jätkusuutlik olla, kui ma esinemiste eest umbes 4 korda rohkem tasu saaksin, kuna täiskasvanud inimesed ei taha ju tasuta või vähese tasu eest selliste asjadega järjepidevalt tegeleda.

Õnneks ei ole mul mingit ettekujutust, mis päriselt 10 aasta pärast saab olema. Kas feimi tuleb juurde või hääbub Meisterjaan (varem kui võiks) kultuuriturbasse. Õnneks ei tea.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: