Parmupillihullus

Parmupill, vokaal, sündid, salvestus: Jaan Tätte juunior
Sõnad: Jaakko-Priidik Hallas, Jaan Tätte juunior
Miksimine, masterdamine: Taavi Tulev

Allalaadimine käib bandcampi kaudu

Tagamaadest

Mul on nimelt teooria, et mida paremini ma mängin parmupilli, seda parem olen ka armastamises. Nii parmupillimäng kui armastamine nõuavad oskust märgata ilu, lahti lasta ülearusest, julgust kõik mängu panna. Füüsilisest aspektist jällegi on mõlema nimetatud tegevuse puhul olulisel kohal hea tehnika ja kestvusvõime. Minu teooriat toetavad ka antropoloogide uurimused Kagu-Aasia hõimude kurameerimiskommetest, milles noortevahelist suhtlust piiravate tabude tõttu parmupill on mänginud keskset rolli, maskeerides ööpimeduses potentsiaalse peiu või pruudi kõnet või andes aimu tema üldisest oskuslikkusest.

Ilmselt pole ma ainuke parmupillimängija, kes usub end olevat tõeline parmupilligeenius, inimvõimete piiride kompaja, hulljulge sise-kosmonaut. Meelepete võib see ju olla, kuid probleem – vähemalt minu jaoks – mitte, kuna niimoodi on elu huvitavam.

Tegelikult on nüüd avalikkuse ette jõudnud ja Eesti Laulul osalenud “Parmupillihullus” juba neljas versioon sellest loost. Parmupillihulluse esimene mix, ligi 5 minutit pikk ja peamiselt instrumentaalne, millest praegusesse mixi on alles jäänud võib-olla umbes 30%, osalses oktoobris Venemaa suurima parmupilliklubi online-festivalil ja võitis seal omas kategoorias esimese koha. Siis mõtlesin, et võiks selle loo ikka korralikult valmis teha ja hakkasin partiisid uuesti sisse mängima ja mõningaid elemente välja vahetama. Siis tundus, et oleks sõnu juurde vaja ja kutsusin seepeale kampa Jaakko-Priidik Hallase, et ta lüürikat juurde genereeriks. Ja siis paar päeva enne Eesti Laulu lugude üleandmise tähtaega mõtlesin, et võiks ikka osaleda ja viisin oma kraami telemaja valvelauda. Kuna mul korralikku ümbrikku polnud pidin valvelaua daamilt post-it kleepse laenama cd ja laulusõnade omavaheliseks ühendamiseks, mispeale ta oli küll üsna skeptiline, et see laul üldse žürii ettegi jõuab. Kui selgus, et žürii tegi õige otsuse, veetsime paar päeva Taavi Tuleviga tema sõbra vabas magamistoas asuvas stuudios loole viimast lihvi andes. Umbes nii oligi.

%d bloggers like this: